Warning: Creating default object from empty value in /plugins/system/nonumberelements/helpers/parameters.php on line 129
 TRANSCEND DrivePro 200 - Gadżety - High Tech  
TRANSCEND DrivePro 200
poniedziałek, 25 listopada 2013 15:13
Kraków, 22 listopada 2013 – Firma TRANSCEND zapowiada wprowadzenie na rynek pierwszej w swoim portfolio kamery samochodowej DrivePro 200 – cyfrowego urządzenia zaprojektowanego do rejestrowania zdarzeń drogowych.

Przystosowany do montażu na przedniej szybie rejestrator Full HD DrivePro 200 łączy w sobie wysokiej jakości kamerę oraz adapter Wi-Fi. Kamera taka służy przede wszystkim do zarejestrowania materiału dowodowego przydatnego w ustalaniu przyczyn ewentualnych incydentów drogowych oraz w dochodzeniu prowadzonym przez policję czy firmy ubezpieczeniowe.

„Z dumą oferujemy kierowcom urządzenie, które będzie dla nich bardzo pomocne i pozwoli im pewnie czuć się na drodze” – mówi Vincent Fang, dyrektor działu Badań i Rozwoju TRANSCEND. „Projektując kamerę DrivePro 200 postawiliśmy sobie za cel stworzenie urządzenia prostego w obsłudze, które wspomoże kierowców w czasie jazdy, dając im pewność, że każdy moment ich podróży nie tylko zostanie zarejestrowany w pamięci fizycznej, ale będzie można go w razie potrzeby wygodnie udostępnić”.

Rozdzielczość Full HD i ulepszony tryb Night View

TRANSCEND DrivePro 200 oferuje możliwość nagrywania obrazu w rozdzielczości Full HD z prędkością 30 klatek na sekundę, a obiektyw składający się z 7 szklanych soczewek zapewnia szeroki kąt widzenia wynoszący 160 stopni oraz dużą przysłonę f/2.0. Parametry te pozwalają na nagranie szczegółowego i ostrego obrazu, zarówno w trybie dziennym, jak i nocnym. Dodatkowo, dzięki wbudowanemu mikrofonowi kierowca może również nagrywać dźwięk. Jasny 2,4-calowy ekran LCD daje możliwość podglądu aktualnie nagrywanych oraz archiwalnych filmów.

Karta pamięci microSDHC Class 10 16GB w zestawie

Konstrukcja kamery gwarantuje prostotę procesu instalacji i nagrywania. Kierowca musi jedynie umieścić urządzenie na przedniej szybie samochodu oraz podłączyć do gniazda zapalniczki w samochodzie. Pliki wideo automatycznie zapisują się na karcie TRANSCEND microSDHC Class 10 MLC o pojemności 16 GB. Jeśli miejsce na karcie będzie się wyczerpywać, dzięki funkcji Loop Recording najstarsze pliki zostaną nadpisane najnowszymi nagraniami, co eliminuje konieczność kupowania nowej karty pamięci. Czujnik ruchu G-Sensor do wykrywania wstrząsu

W przypadku kolizji czujnik ruchu G-Sensor rejestratora TRANSCEND DrivePro 200 wykryje, że doszło do zderzenia samochodu i automatycznie uruchomi tryb nagrywania awaryjnego. Film zarejestrowany w tym trybie jest specjalnie chroniony przed przypadkowym nadpisaniem. Kierowca może również ręcznie uruchomić tryb nagrywania awaryjnego, jeśli zauważy, że na drodze dzieje się coś, co może doprowadzić do wypadku lub innego incydentu wymagającego udziału służb mundurowych. Wbudowany adapter Wi-Fi

W celu zapewnienia większego poziomu bezpieczeństwa i wygody, TRANSCEND oferuje możliwość bezprzewodowej obsługi kamery DrivePro 200 za pomocą smartfona, tabletu czy komputera. Dedykowane bezpłatne aplikacje dla systemów Apple iOS oraz Android zapewniają dostęp do zasobów kamery i przeglądania na żywo nagrywanego materiału wideo, odtwarzania plików archiwalnych oraz ich pobierania do pamięci lokalnej, a także dostosowywania ustawień rejestratora. Wykorzystanie łączności Wi-Fi do szybkiego przesłania danych może się okazać kluczowe np. dla skutecznej interwencji policji w sytuacjach awaryjnych.

Kamera samochodowa TRANSCEND DrivePro 200 wyposażona jest we wbudowane złącze USB 2.0 pozwalające na podłączenia do komputera i szybki transfer plików, a dołączony do zestawu kabel wideo umożliwia odtwarzanie filmów na ekranie telewizora.

Dostępność i cena:

Sugerowana cena detaliczna brutto kamerki samochodowej TRANSCEND DrivePro 200 wynosi około 350 PLN.

Gwarancja:

Rejestrator TRANSCEND DrivePro 200 objęty jest dwuletnią gwarancją producenta.

Najważniejsze cechy produktu:

• Kąty widzenia wynoszące 160°

• Wartość przysłony f/2.0 wspomagająca nagrywanie przy słabym oświetleniu

• 7 szklanych soczewek

• Jasny 2,4-calowy kolorowy ekran LCD

• Czujnik ruchu G-Sensor wykrywa wstrząsy

• Łączność Wi-Fi i bezpłatna aplikacja DrivePro

• Opcja nagrywania alarmowego

• Wbudowany mikrofon i głośnik

• Dwuletnia gwarancja