Warning: Creating default object from empty value in /plugins/system/nonumberelements/helpers/parameters.php on line 129
 Garmin Swim - dla amatorów pływania - Gadżety - High Tech
Garmin Swim - dla amatorów pływania
środa, 04 lipca 2012 11:30

Garmin Swim to pierwszy zegarek treningowy w ofercie producenta przeznaczony dla amatorów pływania, umożliwiający pomiar dystansu, tempa, wymachów ramion, oraz identyfikację stylu pływania. Garmin Swim policzy wszystko to, co do tej pory trzeba było liczyć w pamięci. Intuicyjny interfejs składa się z 6 przycisków, co daje prosty i szybki dostęp do potrzebnych funkcji.

 „Projekt Garmin Swim powstał przez połączenie naszego zamiłowania do pływania z wieloletnim doświadczeniem i wiedzą zdobytymi przy produktach fitness”  - mówi Jakub Szałamacha, Marketing Manager, Garmin Polska. „Nie trzeba już liczyć basenów, można liczyć na zegarek Garmin, który spełni specyficzne wymagania treningowe wszystkich amatorów pływania i pomoże poprawić zarówno wyniki jak i technikę”.

Garmin Swim jest gotowy do użycia od razu po wyjęciu z pudełka – wystarczy podać długość basenu, na którym pływamy i rozpocząć trening. Opływowa konstrukcja zegarka umożliwia swobodne ruchy ramion i nie ogranicza prędkości pływania. Bateria Garmin Swim wytrzymuje cały rok i bez problemu można ją wymienić samodzielnie, bez potrzeby korzystania ze specjalistycznego serwisu.


Z Garmin Swim na nadgarstku amatorzy pływania mogą skupić się na technice zamiast liczyć w myślach przepłynięte baseny. Zegarek automatycznie analizuje styl pływania, śledzi długości, liczy wymachy, dystans, tempo i inne. Tylko kilkoma naciśnięciami pływacy mogą zapisywać wykonywane ćwiczenia czy wykonywać serie treningowe na czas bez potrzeby ciągłego spoglądania na basenowy zegar.


Garmin Swim umożliwia także wyliczenie punktacji SWOLF - czasu przepłynięcia pojedynczej długości basenu oraz cykli ruchów ramion na tym dystansie. Ułatwia to analizę i planowanie zwiększenia efektywności pływania.


Smukły i stylowy Garmin Swim może być również wykorzystywany na co dzień jako zwykły zegarek, motywując jednocześnie do osiągania kolejnych celów pływackich. Poniżej informacji o godzinie Garmin Swim wyświetla tygodniowy przepłynięty dystans. Zegarek umożliwia zaprogramowanie dwóch stref czasowych i ustawienie budzika – koniec z porannymi wymówkami i nie wstawaniem na trening w basenie.


Po zakończeniu ćwiczeń dane treningowe można przesłać na platformę Garmin Connect™ (http://connect.garmin.com), umożliwiającą bezpłatną analizę . Pływacy mogą szybko i wygodnie przeglądać swoje treningi, śledzić podsumowania, ustalać nowe cele, dzielić się doświadczeniami i danymi treningowymi z trenerami, przyjaciółmi i rodziną. Garmin Connect to platforma społecznościowa, gromadząca miliony użytkowników z całego świata, którzy zarejestrowali już ponad 2 miliardy przebiegniętych, przepłyniętych lub przejechanych na rowerze mil! Dzięki bezprzewodowej technologii ANT+™ i wtyczki USB dołączanej do Garmin Swim, dane treningowe są automatycznie przesyłane do komputera, gdy znajdą się w jego zasięgu. Garmin Connect jest kompatybilny z komputerami Mac® oraz z systemem Windows®.